Blog

blog
Jaką maskę wybrać zimą?
mountain-climbing-g5dbb34c35_1280


JAKA MASKA NA ZIMĘ?

 

W okresie grudzień – luty musimy chronić się nie tylko przed zanieczyszczeniem powietrza, bakteriami i wirusami. Niskie temperatury osłabiają nasz układ odpornościowy i wpływają na rozwój infekcji wirusowych. Zatem jaka maska najlepiej sprawdzi się zimą?

 

Szczelna

Nawet najlepszy filtr nie zadziała, jeśli zanieczyszczone powietrze przepływa bokiem. Dlatego, podobnie jak w przypadku powyższych aspektów ochronnych, maski na zimę bez systemu, który dociska filtr do twarzy, nie będą właściwie chronić. Część masek ma własny system uszczelniania, ale w większości przypadków sprowadza się on do prostego metalowego klipsa w okolicy nosa, który po kilku poprawkach staje się powyginany i nieskuteczny.

 

Wygodna

Noszenie maski dłużej niż godzinę może być uciążliwe. Zwłaszcza gdy trudno jest oddychać, maska ​​ściska twarz, a wilgoć z wydychanego powietrza skrapla się pod maską. Dobrej jakości filtr zapewnia optymalny przepływ powietrza. Aby poradzić sobie z wilgocią i dwutlenkiem węgla stosuje się zaworki, ułatwiające swobodną wymianę powietrza, co znacząco poprawia komfort użytkowania.

 

Co najmniej klasy FFP2

Podczas pandemii zatrzymywanie wirusów jest podstawowym funkcją noszonych masek. Dlatego powinny być wyposażona w odpowiednie filtry - co najmniej klasy N95 / FFP2. Takie zestawy włóknin są optymalnym rozwiązaniem, ponieważ łączą dobrą przepuszczalność powietrza i są wystarczająco skuteczne. Maski bawełniane lub plastikowe osłony twarzy (typu przyłbice) nie chronią wystarczająco użytkownika i otoczenia.

 

Ciepła

Zimą niska temperatura jest powodem częstszego chorowania. Wychłodzenie dróg oddechowych i spadek temperatury organizmu tworzy idealne warunki do rozwoju wirusów, które są główną przyczyną przeziębienia.

 

Spośród produktów dostępnych na rynku przeważnie trzeba wybierać pomiędzy szalikami, kominiarkami, kominami. Niestety tego typu produkty nie sprawdzą się jako maski ochronne.

 

Biorąc pod uwagę powyższe aspekty warto rozważyć zakup: maski urban’er pure 2.0. Maska urban’er pure 2.0 to wielorazowy produkt z wymiennym filtrem, opracowana w taki sposób, by dawać wysoki komfort noszenia również w trudnych warunkach atmosferycznych.