Blog

blog
Maska dla okularnika - jak ją nosić, żeby nie parowały okulary?
respiratory-mask-5001897_1280

Idealna maseczka dla okularnika — czy taka istnieje?

Od noszenia maseczki okulary parują. Dzieje się tak, gdy ciepły oddech wydostaje się z górnej części maseczki i ląduje na chłodniejszej powierzchni szkła okularów. Choć może to być denerwujące, maseczkę trzeba nosić. Maseczka pomaga powstrzymać rozprzestrzenianie się COVID-19, zarażenie się nim i zarażanie innych. Zamiast ściągania maseczki z nosa, by okulary nie parowały, postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami dotyczącymi noszenia maseczki i okularów.

 

Jak nosić maskę, żeby okulary nie parowały? Dopasuj maskę do twarzy

Jeśli maska ​​nie pasuje dobrze do twarzy, ciepłe powietrze prawdopodobnie ucieknie i zaparuje soczewki. Zakładając maskę, należy ścisnąć górną część maski, tak mocno, aby dopasować ją do kształtu nosa. Jeśli twoja maska ​​na to pozwala, zaciśnij również boki, aby dobrze dopasować je do owalu twarzy. Możesz też przykleić maseczkę do nosa używając zwykłego papierowego plastra.

 

Maseczki dla okularników — czyszczenie okularów i noszenie maseczki

Wytrzyj szkła okularów przed ich założeniem. Pomocny może być roztwór zapobiegający parowaniu lub nawet delikatne umycie soczewek wodą z mydłem przed ich założeniem. Zapobiegnie to gromadzeniu się kropli wody i zaparowaniu soczewek. Wszystko dzięki mydlinom, które nie pozwolą parze osadzić się na szkle.

 

Jak nosić maseczkę, żeby nie parowały okulary?

Przesunięcie okularów do przodu na nosie umożliwi większą cyrkulację powietrza i zapobiegnie zaparowaniu okularów. Spróbuj naciągnąć maskę na nos i połóż na niej okulary. Tak, po prostu połóż okulary na maseczce. To zablokuje ucieczkę powietrza spod maseczki i zapobiegnie parowaniu szkieł. Jeśli spróbujesz tego sposobu, upewnij się, że maska ​​nadal dobrze pasuje do dolnej części twarzy. Twój nos i usta powinny być całkowicie zakryte.

 

Maseczka dla okularnika i okulary z maseczką — lepsza ochrona przed zarażeniem

Według nowego badania z prowincji Hubei w Chinach noszenie okularów może obniżyć szanse zarażenia się koronawirusem.

 

Jak nosić maseczkę, żeby okulary nie parowały?

Maseczkę powinno się dobrze dopasować. Powinna przylegać do nosa osoby noszącej, tak aby jej oddech nie mógł wydostawać się z górnej lub bocznej części maseczki.

 

Co zrobić, żeby okulary nie parowały w maseczce?

Jeśli wszystko inne zawiedzie, poszukaj innego rozwiązania. Jeśli wydaje ci się, że nic nie działa, wypróbuj dostępne chusteczki i spray‘e, które zostały zaprojektowane specjalnie do usuwania zamglenia i przeciwdziałają parowaniu okularów. Przed wypróbowaniem upewnij się, że składniki nie uszkodzą żadnych powłok ochronnych na soczewkach. Nie ignoruj ​​recenzji produktów — upewnij się, że przeczytałeś wszystkie informacje na temat danego środka przed jego zakupem, aby oprócz zamglenia na okularach, chemiczne środki nie uszkodziły Tobie wzroku. 

 

Zastosowana w maskach wielorazowych Urban’er (zobacz w sklepie) neoprenowa uszczelka skutecznie niweluje zjawisko parawania okularów. Należy zwrócić jednak uwagę ich wielkość. Okulary z większymi szkłami mogą podnosić się na masce.